Wymiana młodzieży

30 czerwca w siedzibie naszego klubu w hotelu Qubus w Gorzowie Wlkp. miało miejsce  spotkanie z naszymi studentami wymiany - „wymieńcami”, ich rodzinami oraz doradcami - counsellorami - przed wyjazdem w daleki świat na roczną wymianę młodzieży.

W połowie sierpnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wracamy do programu wymiany długoterminowej, który w naszym klubie jest na czele długiej listy przedsięwzięć do zrealizowania w tym roku rotariańskim. Podczas spotkania omówiliśmy rozmaite kwestie związane z wyjazdem Malwiny do USA, Antoniego na Tajwan i Jakuba do Meksyku. Młodzież jedzie spełnić swoje marzenia, poznać nowych przyjaciół, ich środowisko i kulturę, ale także reprezentować Polskę i Gorzów Wlkp. w odległych zakątkach świata.

Szczegółowe wskazówki „na drogę” są niezbędne, aby przeżyć ten czas bezpiecznie i pożytecznie, aby wykorzystać każdą chwilę jak najlepiej i wrócić za rok z nową wiedzą i doświadczeniem oraz przekonaniem o dokonaniu najlepszego wyboru w życiu.

Życzymy młodym ludziom wielu sukcesów w zagranicznych szkołach, wspaniałych nowych przyjaciół i mnóstwa fantastycznych wrażeń. Czekamy na relacje z wyjazdów, będziemy śledzili na bieżąco postępy naszych uczniów i wspierali ich z daleka!

Z niecierpliwością oczekujemy też na przyjazd Luisa Alejandro z Meksyku oraz Mariany Izumi z Brazylii, którzy przeżyją swoją rotariańską przygodę w naszym mieście, wspierani przez nasz klub i doradców Bożenę i Mariusza.