Rotary

Rotary to globalna sieć 1,4 miliona sąsiadów, przyjaciół, liderów i osób rozwiązujących problemy, osób, obserwujących świat, w którym ludzie jednoczą się i podejmują działania w celu stworzenia trwałych zmian – na całym świecie, w naszych społecznościach i w nas samych.

Rozwiązywanie prawdziwych problemów wymaga prawdziwego zaangażowania i wizji. Od ponad 110 lat aktywni członkowie Rotary wykorzystują swoją pasję, energię i inteligencję do podejmowania działań na rzecz zrównoważonych projektów. Od alfabetyzacji i pokoju, po wodę i zdrowie, zawsze pracujemy nad ulepszaniem naszego świata i pozostajemy zaangażowani do końca.

Działania

Członkowie Rotary uważają, że ponosimy wspólną odpowiedzialność za podejmowanie działań w rozwiązywaniu najbardziej uporczywych problemów naszego świata. Nasze ponad 46 000 klubów współpracuje, aby:

 • Promować pokój
 • Zwalczać choroby
 • Zapewnić czystą wodę, warunki sanitarne i higienę
 • Ratować matki i dzieci
 • Wspierać edukację
 • Rozwijać lokalną gospodarkę
 • Chronić środowisko

Nasza misja

Świadczymy usługi innym, promujemy uczciwość i pogłębiamy zrozumienie świata, dobrą wolę i pokój poprzez naszą grupy liderów biznesu, specjalistów i autorytety społeczności lokalnych.

Deklaracja wizji

Razem widzimy świat, w którym ludzie jednoczą się i podejmują działania w celu stworzenia trwałych zmian — na całym świecie, w naszych społecznościach i w nas samych.

 

Czytaj więcej:     rotary.org     oraz    rotary.org.pl

 

 

Motto na rok 2022/2023

 

IMAGINE ROTARY! ROTARY BEZ GRANIC!

 

Interpretacji hasła może być tyle, ile zmieści nasza... wyobraźnia

 • Wyobraźmy sobie świat z czystą wodą dla każdego.
 • Wyobraźmy sobie świat wolny od chorób. Świat, w którym każde dziecko uczy się czytać.
 • Wyobraźmy sobie świat bez polio.
 • Wyobraźmy sobie uprzejmość i nadzieję, miłość i pokój.

 

Inspiracja do powstania tego hasła pochodzi zarówno z przemówienia założyciela Rotary Paula Harrisa podczas Rotary Convention w 1933 roku, jak i oczywiście piosenki Johna Lennona „Imagine”. 

Radujmy się więc wszyscy, gdy wyobrażamy sobie możliwości wspólnej pracy, aby służyć ponad własny interes i czynić dobro na całym świecie! 

 

Co symbolizuje tegoroczne logo Rotary

Jennifer Jones, pierwsza kobieta, która będzie sprawowała służbę Prezydenta #RotaryInternational, wybrała dwa kolory - zielony i fioletowy. 

Zielony, ponieważ jest kolorem nadziei, symbolizującym środowisko i przyrodę.

Fioletowy, ponieważ oznacza siłę i wzmocnienie dziewcząt, ale odwołuje się również do polio.

Koło w środku oznacza dialog i naszą więź z innymi, a siedem kropek wokół niego symbolizuje siedem obszarów działania Rotary.

Koło i kropki tworzą razem gwiazdę, która prowadzi nas w wyznaczonym kierunku. Zielona, gruba linia, to z kolei podkreślenie, które często robimy kończąc ciężką pracę. Dla ludzi czynu, jakimi są Rotarianie, oznacza, że zadanie zostało wykonane. 

Logo zostało opracowane przez artystę z Australii. Związane jest to z organizacją konwencji światowej RI w 2023 w Melbourne.

#ImagineRotary #Rotarybezgranic

Rotary Polska, Dystrykt 2231

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC