Wizyta Gubernatora

30.08.2022 r. gościliśmy w naszym klubie gubernatora w kadencji 2022/2023 Piotra Jankowskiego.

Razem uczestniczyliśmy w poruszającej uroczystości otwarcia Ośrodka Pomocy Psychologicznej przy kole PSONI.

RC Gorzów Wielkopolski dzięki wsparciu finansowemu ze strony klubów z Nebraski i Minnesoty ufundował sprzęt specjalistyczny do terapii depresji, który znajdzie zastosowanie przy leczeniu depresji u dzieci. Pomoc skierowana będzie w stronę dzieci uchodźców z Ukrainy, skorzystają z niej także pozostali wychowankowie PSONI. Zatrudnienie znajdą tutaj terapeutki z Ukrainy.

Wieczorem odbyło się spotkanie klubowe w hotelu Qubus.

Tym razem było to niezwykłe spotkanie, bo wzięli w nim również udział studenci programu wymiany młodzieży: Mariana Izumi z Brazylii i Luis Alejandro z Meksyku wraz z hostrodzicami i counsellorami. Była to świetna okazja do powitania ich w naszym kraju, studenci pozostaną u nas bowiem aż do kolejnych wakacji - zostali uczniami I LO i II LO w Gorzowie Wlkp.

Rozmawialiśmy o znaczeniu hasła IMAGINE ROTARY, o roli kobiet w naszej organizacji oraz o ważności programów dla młodzieży oferowanych przez Rotary.

Swoje znaczące miejsce mieli członkowie klubu z Fundacji CFF, którzy zrelacjonowali aktualności dotyczące dystryktalnego programu ABC Ekonomii i ABC Empatii.