• X Bal Charytatywny 1.03.2019
 • Wydarzenia
 • Kontakt

  Gorzowski Klub Rotariański
  Dystrykt: D-2231
  Nr klubu: 31846

  ul. Orląt Lwowskich 3
  66-400 Gorzów Wlkp.
  tel. +48 600 183 595

 • Spotkania Klubu Rotary Gorzów

  Każdy wtorek w Hotelu Qubus
  ul. Orląt Lwowskich 3
  o godzinie 19.00

 • Najnowsze
  • Gorzowski Klub Rotariański postanowił uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przez posadzenie drzewa na Skwerze Wolności nieopodal pomnika Józefa Piłsudskiego.

  • Nasza studentka wymiany Skyler Brill obchodziła 19 grudnia 18 urodziny. Było tradycyjne 100 lat, był tort, balony, prezenty i przepiękne życzenia.

   Happy Birthday Skyler!!!

  • Julia Borowczyk z Rotary Club Gorzów Wielkopolski przebywała na rocznej wymianie w roku 2016-17 w USA.

   Ukończyła High School (dyplom z wyróżnieniem) i  otrzymała złotą odznakę oraz przynależność do National Honor Society.

  • Zaprosiliśmy na spotkanie przedstawicieli firmy ABC Czepczyński, która oprócz swojej działalności statutowej, zajmuje się także edukowaniem przedszkolaków w dziedzinie ekonomii.

  • We współpracy z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

  • W dniach 12-14 maja 2017r. miało miejsce w Bydgoszczy spotkanie informacyjne dla młodzieży wyjeżdzającej na długoterminowa wymianę. W spotkaniu wzięli udział również rodzice uczniów. Nie do przecenienia jest waga informacji i szkolenia jakie uzyskali uczestnicy. Mieli okazje również spotkać sie z młodzieżą, która podzieliła sie doswiadczeniami z poprzednich lat wymiany. Nasz klub reprezentowai: Kasia Śliwińska oraz Jakub Kraciuk z rodzicami.

  • Przyjęliśmy do klubu trzy osoby. Są to reprezentanci Fundacji CFF (Czepczyński Family Foundation) z Międzychodu. Katarzyna Jacheć-Muzyka, Justyna Potomska i Damian Kupczyk – fantastyczne osobowości, młodzi, pełni energii i inwencji.

Zakup busa

Przy współpracy z zaprzyjaźnionymi klubami Rotary wsparliśmy koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Pomoc ta polegała na zakupie busa do przewozu osób niepełnosprawnych, głównie dzieci. W pełnej wersji potrzebowaliśmy na to 50 tys. zł (około 12 tys. euro). Bus posiada do 9 miejsc (w tym dla osób na wózkach inwalidzkich) i spełnia warunki bezpiecznego przewożenia podopiecznych stowarzyszenia na zajęcia rehabilitacyjne.

Stowarzyszenie jest pozarządową organizacją non profit. Od ponad 30 lat organizuje pomoc, rehabilitację, terapię i wsparcie dla osób niepełnosprawnych umysłowo, a także ich rodzin. Gorzowskie koło prowadzi obecnie cztery ośrodki dla rożnych grup wiekowych (od. 3 do 40. roku życia), zapewniając im stałą terapię. W dwóch ośrodkach wsparciem jest objętych 435 osób do 25 lat. W dwóch pozostałych z pomocy korzysta 27 dorosłych, niepełnosprawnych intelektualnie osób w wieku od 21 do 46 lat. Są oni niezdolni do samodzielnej egzystencji.Placówki znajdują się w różnych częściach Gorzowa, niekiedy odległe nawet 8 km od centrum. Busy, przewożące podopiecznych, pokonują każdego dnia po kilkaset kilometrów. Pojazdy są bardzo wysłużone. Jeden z nich to 25-letni fiat ducato. Wymaga częstych, kosztownych remontów. Stowarzyszenie wydaje na ten cel pieniądze, które powinny być przeznaczone na podstawową działalność. Remonty często uniemożliwiają dotarcie podopiecznych na zajęcia, gdyż nie nadają się oni do przewożenia komunikację miejską. Bez naszej pomocy osoby te pozostaną wykluczone społecznie.

Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gorzowie http://www.psouu-gorzow.pl/

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC