Wymiana długoterminowa 2013/2014

W ramach wymiany długoterminowej młodzieży opiekujemy się przybyłym do nas
Luisem Cepeda z miasta Aurora w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Luis mieszka w domu Bożenki i Bogusława Bohdanowiczów, którzy opiekują się nim jak własnym synem.

W dniu 2 października gościliśmy Luisa na naszym zebraniu klubowym, na którym przedstawił nam pokaz slajdów o swoim mieście, sąsiednim Chicago, rodzinie i jej pochodzeniu oraz o swoim pobycie w Gorzowie i szkole – Liceum nr 1, do którego uczęszcza. Dodatkowo zapewniliśmy Luisowi naukę języka polskiego. Wybrał wyjazd do

Polski, jak nam powiedział min. z tego powodu by nauczyć się j. polskiego, gdyż u siebie w szkole ma wielu kolegów pochodzenia polskiego i chciałby dzięki nauce języka być lepszym w komunikacji z Kolegam.

W czasie interesującej dyskusji Luis miał możliwość poznać działalność naszego
Klubu a my dowiedzieć się o jego planach i zainteresowaniach.
Na koniec odbyła się obowiązkowa sesja zdjęciowa upamiętniająca nasze spotkanie.