Wigilia 13 grudnia 2010

W dniu 13 grudnia br.delegacja RC Gorzów wzięła udział w spotkaniu wigilijnym w RC Frankfurt n/Odrą..

Spotkanie mialo miejsce w miejscowości Friedersdorf k/Seelow i zpoczęło się ogodz. 19.00 w miejscowym kościele. Wysłuchaliśmy pieśni adwentowych i kolęd w wykonaniu chóru żeńskiego z Frankfurtu a także utworów na istrumenty dęte i organy.Krótkie przemówienie wygłosił prezydent RC Frankfurt a następnie jedenz członków Klubu odczytał krótkie opowiadanie G.Mopasant'a o samotnym świętowaniu Świat Bożego Narodzenia.. Wszyscy zebrani przeszli następnie do miejscowego domu kultury gdzie w restauracji spżywaliśmy kolację.Nasz Klub przekazał na ręce prezydenta RC Frankfurt drobny prezent w postaci małej choinki, wykonanej staraniem Emiliana Poławskiego, z piernika do której dołączona była postać malego Jezusa również z ciasta. Przy tej okazji prezydenci wygłosili krótkie przemówienia połączone z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Przy jedzeniu toczyły się rozmowy. Kol. von Marwitz jest deputuwanym do Bundestagu. Zaproponował zorganizowanie zwiedzenia budynku Budestagu.. Warto zrealizować ten pomysł.Delegacja RC Frankfurt przyjedzie na naszą wigilię w dniu 20 grudnia . Przyjazd zapowiedziało 6 osób. Spotkanie zakończyło się ok.22.30..