Statuetka Sukces 2012

Statuetka ,,Sukces 2012’’ wręczona

GORZÓW WIELKOPOLSKI Od dziesięciu lat RC Gorzów Wlkp. przyznaje statuetkę ,,Sukces’’. Co roku otrzymuje ją jeden mieszkaniec naszego miasta, który zapisał na swym koncie niekwestionowane osiągnięcie w dowolnej dziedzinie życia.

Jubileuszowym, dziesiątym laureatem został Zbigniew Lewkowicz, wybitny trener sekcji lekkoatletycznej Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start oraz szkoleniowiec kadry narodowej paraolimpijczyków. Podczas ubiegłorocznych Igrzysk Paraoloimpijskich w Londynie jego gorzowscy podopieczni zdobyli sześć medali, poprawiając przy okazji kilka rekordów świata. Lewkowicz stracił w dzieciństwie rękę podczas pracy w gospodarstwie rolnym swych rodziców. Nie poddał się jednak złemu losowi. Jako pierwszy niepełnosprawny ukończył gorzowski Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej, był także czynnym lekkoatletą Startu.

Statuetkę wręczyliśmy Jubilatowi podczas uroczystej kolacji w siedzibie GZSN. Trenera Lewkowicza oklaskiwali szefowie klubu, gorzowscy medaliści ostatnich paraolimpiad oraz członkowie RC Gorzów Wlkp. Nie zabrakło gorących gratulacji oraz życzeń, związanych z tegorocznymi startami niepełnosprawnych lekkoatletów Startu.

Emilian Popławski