Niepełnosprawni

• Przekazania sprzętu rehabilitacyjnego dla Zespołu Kształcenia Specjalnego

W dniu 26-go kwietnia 2016 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego. Aktywna działalność klubu umożliwiła zakup sprzętu o wartości około 12 000 złotych. Niezmiernie miło była nam podziwiać występy artystyczne, zorganizowane przez uczniów tejże szkoły. Pierwszy raz, mieliśmy także możliwość poznać zasady działania zakupionego sprzętu. Pełna relacja na załączonych zdjęciach.

• Zakup busa

Przy współpracy z zaprzyjaźnionymi klubami Rotary wsparliśmy koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Pomoc ta polegała na zakupie busa do przewozu osób niepełnosprawnych, głównie dzieci. W pełnej wersji potrzebowaliśmy na to 50 tys. zł (około 12 tys. euro). Bus posiada do 9 miejsc (w tym dla osób na wózkach inwalidzkich) i spełnia warunki bezpiecznego przewożenia podopiecznych stowarzyszenia na zajęcia rehabilitacyjne.