GOOD LUCK SKYLER!!!

Po roku pobytu w Gorzowie Wlkp. nasza studentka wymiany Skyler Brill wraca do domu, do USA. Po powrocie ma zamiar rozpocząć studia na Grand Canyon University w Phoenix, Arizona.

Kilka słów od Skyler na zakończenie wymiany: Exchange was something I have been looking forward to for years. When I finally had the opportunity to live in another country and experience a whole new life I couldn’t wait. But, I was dreading the day we’d have to say goodbye.

Since the day I met all of you in Bydgoszcz, I felt something I never imagined feeling, a strange feeling I cannot even explain, the sense of family a group of strangers gave me. You all opened your hearts and showed me so much love and kindness. Although we only met in August, I feel like I’ve known you my entire life. All of you have greatly impacted me in some way or another. You’ve opened my mind, showed me new perspectives and given me a lifetime of memories. I will cherish the memories of singing, dancing, laughing, crying and much more with all my heart. Thank you all for making this the absolute best experience of my life. The love I feel is incomparable to any other. I would never ever trade this year for anything else in the world.

Saying goodbye to my family was the hardest thing I’ve ever had to do. Knowing that we’ll never all be in the same place again at the same time breaks my heart. But now I have a reason to see the world and visit you all when the time comes. Your home in Florida will be waiting for you and welcome you with open arms.

I’ve left a piece of my heart with all of you and I will continue to carry the pieces you’ve left with me for a life time.

"Exchange is not a year in a life, but a life in a year"

Kocham was. ❤️